0 0,00€
Váš nákupní košík je prázdný!
Zidane oznámil svou rezignaci
29 May

Giganti La Ligy Real Madrid oficiálně oznámil, že trenér Zidane oficiálně rezignoval. Smlouva mezi Zidanem a Realem Madrid byla původně podepsána v létě 2022, ale rozhodl se rozloučit s Bernabeu rok předem. Během dvou tréninků Realu Madrid vedl Zidane svůj tým k celkem 11 šampionátům.

Poté, co Zidane odstoupil poprvé, Real Madrid neuspěl pod Lopetegui a Solari. 11. března 2019 se Zidane vrátil do Realu Madrid, kde trénoval téměř dvě a půl sezóny. V minulé sezóně vedl Zidane generály v Fotbalový Dres Real Madrid k zisku trofeje La Liga Championship a trofeje Western Super Cup. Jedná se také o jediné dva šampionáty, které vyhrál během svého druhého koučování Real Madrid.

V této sezóně ztratil Zidane všechny čtyři Real Madrid. V lize skončil Real Madrid na druhém místě o 2 body. V Lize mistrů byl Real Madrid blokován Chelsea od konečné brány. V západním Superpoháru Real Madrid podlehl v semifinále Bibi 1: 2. V Copa del Rey byl Real Madrid vyřazen týmem třetí úrovně. Během svého druhého koučování v Realu Madrid vedl Zidane svůj tým ve 114 hrách, se záznamem 69 vítězství, 25 remíz a 20 proher, s vítězným procentem 60,53%. Míra vítězství Zidana byla o 10 procentních bodů nižší, než když poprvé trénoval Real Madrid. Při prvním koučování bylo Zidanovo procento vítězství až 70,47%. Nyní utěsní trénerský Fotbalové Komplety a vrátí se do svého běžného života.