0
dss 0
0 0,00€
Váš nákupní košík je prázdný!
Itálie zvítězila nad Angličanem na pokutovém kopu a za 53 let opět zvítězila v evropském poháru
12 Jul

Evropský pohár uspořádal závěrečnou bitvu na život a na smrt, Anglie hrála doma s Itálií. Anglie se ujala vedení gólem Luka Shawa v čase 1:57. Bonucci ve druhé polovině získal rohový kop, aby pomohl Itálii vyrovnat skóre. Po tvrdém boji v prodloužení vstoupily obě strany do penaltového rozstřelu. Itálie porazila Anglii 3: 2 s celkovým skóre 4: 3, aby zvítězila v evropském poháru.

Ačkoli vždy měli na sobě EURO 2020 Dres Anglie, Sancho a Rashford byli v posledních okamžicích prodloužení nahrazeni, aby kopali pokutové kopy. Výsledkem bylo, že se nepřizpůsobili rytmu hřiště. Oba trest minul a jen je nechali ujít. Šance vyhrát pohár konečně, Anglie je tak blízko šampionátu, ale tak daleko.

Podle současného stavu je Itálie nejlepším týmem světového fotbalu. Jejich poslední porážka sahá až do Evropské ligy UEFA 2018. Po dosažení 5 vítězství a 2 remíz v tomto evropském poháru bude Itálie A Rekord turnaje druhé úrovně byl rozšířen na 34 her a nejdelší vítězná série v evropském poháru byla vytvořena s 15 hrami. Itálie je vůči vnějšímu světu obecně optimistická a vyrovnala skóre, když zaostala, a poté přetáhla hru do penaltového rozstřelu a nakonec nezklamala a zvedla trofej, na kterou čekalo 53 let. Na společnou párty měli své EURO 2020 Dres Itálie. Obloha je dnes večer modrá. Tuto noc je třeba si pamatovat. Rovněž doufám, že si tento mladý tým v Anglii může i nadále udržovat náležitou úroveň a sklízet další výsledky.