0 0,00€
Váš nákupní košík je prázdný!
Chelsea 1: 0 Manchester City, vítězství v šampionátu po 9 letech!
01 Jun

Dva týmy Premier League, Manchester City a Chelsea, bojovaly 90 minut. Chelsea zvítězila nad svými soupeři 1: 0 Havertsovými góly a po 9 letech podruhé v historii klubu vyhrála Ligu mistrů. A tím míčem byl Edson, který vyhnal míč z horní části oblouku od Havertsa a poté zatlačil míč levou nohou do prázdné brány. Byl to také první v jeho kariéře, protože oblékl Fotbalové Komplety Chelsea. Cíl Ligy mistrů.

V této hře se iniciativy změnil Manchester City, který postoupil do finále Ligy mistrů poprvé v historii týmu. Trenér Guardiola neposlal defenzivního záložníka. Tato změna však učinila tým Manchesteru City chaotickým a nehráli jeho vlastní způsob hry. Chelsea na druhé straně má jasnou taktiku a hledá protiútokové protiútoky. A v 42. minutě prvního poločasu zahrála Chelsea nádherný protiútok. Mount prošel zadní částí hřiště a přesně našel rychle postupujícího spoluhráče Havertze a Havertz také vyrazil míč kolem Manchesteru City. Brankář týmu poté přesně zatlačil míč a vstřelil jediný gól v publiku, čímž pomohl Chelsea úspěšně vyhrát druhý šampionát Ligy mistrů v historii týmu.

V roce 2017 Havertz kvůli zkoušce vynechal Ligu mistrů UEFA, ale dnes v roce 2021 oblékl Fotbalový Dres Chelsea, aby vstřelil vítězný gól tohoto týmu. Tentokrát je však útočná hrozba Chelsea na křídle. Lze vysvětlit selhání trenéra Manchesteru City Guardioly zajistit začínajícího záložníka, ale toto uspořádání ignoruje, že běh off-ball Chelsea povede k čáře obránce Manchesteru City. Když je mezera, důvodem ztráty míče je, že Mount a Haverts současně vykročili dopředu, což bylo obzvláště smrtící, když Stones udělal chybný odhad situace. Nevím, jestli budou tuto kvalifikaci litovat, ale tento konec se stal realitou. Gratulujeme Chelsea k vítězství v šampionátu po celé tvrdé práci.